POJAZDY I AKCESORIA

    Cofając się pamięcią w przeszłość, niemal każdy obecny 40-latek pamięta czasy Pewexu i małe „resoraki” dostępne za dolary. W wielu domach, gdzieś w piwnicach, czy na strychu trzymane są właśnie takie modele samochodowe do zabawy dla chłopców. Mają wartość sentymentalną, wywołują niesamowite wspomnienia, ponieważ nie były kiedyś tak ogólnodos...

    Cofając się pamięcią w przeszłość, niemal każdy obecny 40-latek pamięta czasy Pewexu i małe „resoraki” dostępne za dolary. W wielu domach, gdzieś w piwnicach, czy na strychu trzymane są właśnie takie modele samochodowe do zabawy dla chłopców. Mają wartość sentymentalną, wywołują niesamowite wspomnienia, ponieważ nie były kiedyś tak ogólnodostępne jak w dzisiejszych czasach.

    Pierwsze modele pociągów, czołgów, samolotów i samochodzików zabawkowych pojawiły się przed II wojna światową., a pionierem ich produkcji – jako zabawek z odlewów – była firma Meccano Ltd.

    Jednym z pierwszych samochodowych odlewów z ołowiu był Morgan z 1930 roku. Z czasem pojawiały się modele z lepszej jakości stopu. Pierwszym oficjalnym modelem „resoraka” został Ausin Somerset w żółtym opakowaniu, który w roku 1954 podbił rynek zabawek.

Więcej

POJAZDY I AKCESORIA  Tu jest 712 produktów

na strone
Pokazano 1 - 51 z 712 przedmiotów
Pokazano 1 - 51 z 712 przedmiotów

POJAZDY I AKCESORIA

Katalog