MODELARSTWO

     Pierwsze wzmianki na temat modelarstwa pojawiły się z czasów II wojny światowej. Dowodem na to są wspomnienia jednego z dowódców krążownika „Kormoran” Theodora Detmersa. Okręt ten pływał po morzach i oceanach przez 352 dni w roku, chwytając wrogów III Rzeszy. Niemieccy marynarze szukali rozrywek dnia codziennego. Oprócz malarstwa, rzeźbiars...

     Pierwsze wzmianki na temat modelarstwa pojawiły się z czasów II wojny światowej. Dowodem na to są wspomnienia jednego z dowódców krążownika „Kormoran” Theodora Detmersa. Okręt ten pływał po morzach i oceanach przez 352 dni w roku, chwytając wrogów III Rzeszy. Niemieccy marynarze szukali rozrywek dnia codziennego. Oprócz malarstwa, rzeźbiarstwa, śpiewu, znajdowali różne hobby. Wtedy też zaczęli tworzyć miniaturowe repliki i modele jednostek pływających i latających. Z czasem zaczęto organizować wystawy tych prac.

    Dzisiaj śmiało możemy zaoferować modele nie tylko papierowe, ale też metalowe do samodzielnego montażu. Znane marki takich samochodowych modeli to przede wszystkim Lamborghini, Chevrolet, Porsche, czy Mercedes.

Więcej

MODELARSTWO  Tu jest 111 produktów

na strone
Pokazano 1 - 51 z 111 przedmiotów
Pokazano 1 - 51 z 111 przedmiotów