Pomysły na ozdoby choinkowe do wykonania ze Szkrabem

Pomysły na ozdoby choinkowe do wykonania ze Szkrabem

Dziś przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji ozdób świątecznych, które wykonacie w domu razem z pociechą. Zapraszamy do najnowszego artykułu na blogu. Takie wspólne przygotowywanie dekoracji zbliży Was i zapewni świetną zabawę. Jednocześnie będzie okazją do opowiedzenia dziecku o tradycjach świątecznych i związanych z Gwiazdką historii rodzinnych. Święta to przecież nie tylko prezenty od Świętego Mikołaja!

Ozdoby choinkowe z papieru

Najprostszą, a jednocześnie najbardziej chyba tradycyjną ozdobą choinkową do wykonania z dziećmi w domu, jest bez wątpienia łańcuch ze sklejonych pasków papieru. Kto z nas nie robił takiego w przedszkolu wraz z rówieśnikami? Wystarczą nożyczki, kilka arkuszy kolorowych papierów i klej. Papier potnijcie na paski w tym samym rozmiarze (który wybierzcie w zależności od tego, jak gruby łańcuch chcecie przygotować). Pierwszy pasek należy skleić na końcach, tworząc kółko. Następny przełóżcie przez ostatnie kółeczko i również sklejcie. W ten sposób powstają kolejne ogniwa Waszego łańcucha. Z papieru pociętego na paski możecie też przygotować różnego rodzaju przestrzenne bombki.

Innym ciekawym pomysłem są papierowe aniołki do zawieszenia na choince. Do ich wykonania potrzebujecie kolorowych papierów, nożyczek, igły z nitką i ewentualnie koralików. Z papieru wytnijcie kwadraty i złóżcie je w harmonijkę. Do stworzenia jednego aniołka wykorzystacie dwa tak przygotowane arkusiki. Nitkę zwiążcie na końcu, przeciągnijcie przez koniec jednej z harmonijek, a następnie przez środek drugiej z nich. Rozłóżcie wolne brzegi harmonijek. Pierwsza z nich stworzy sukienkę aniołka, a druga skrzydła. Nad skrzydłami nitkę można dodatkowo przewlec przez kulkę z papieru lub koralik – będzie to głowa Waszego aniołka. Z pozostałej części nitki powstanie pętelka do zawieszenia na choince. Tego typu ozdobę możecie wykonać nawet z pociętej na kwadraty czarno-białej gazety – taka wersja aniołka wygląda bardzo klimatycznie, a jeśli jako głowy użyjecie perełki, również wyjątkowo elegancko.

Jeżeli Twoje dziecko ma szczególne zdolności manualne, możecie wykonać również figurki origami. Instrukcje składania różnego rodzaju zwierzątek i kształtów znajdziecie w sieci. Wystarczy przewlec przez nie nitkę, aby zawiesić je na gałązkach. A może pokusicie się o stworzenie szopki origami?

Malowanie i dekorowanie bombek

Zabawa kształtująca kreatywność dziecka. Gdy macie do dyspozycji okrągłe bombki (ze styropianu lub plastikowe), rodzaj wykorzystanych dekoracji zależy tak naprawdę od tego, jak daleko sięga Wasza wyobraźnia. Bombki możecie pomalować farbkami z pomocą pędzelka lub stempli z ziemniaka albo nałożyć na nie klej, a następnie obsypać brokatem, cekinami, a nawet różnego rodzaju drobnymi nasionami, np. makiem. Tego typu zdobienia możecie wykonać nawet na starych bombkach, które straciły kolor lub część dekoracji – dzięki temu dacie im nowe życie.

Styropianową bombkę możecie udekorować na różne sposoby ścinkami tkanin i tasiemkami. Fajnym pomysłem będzie wetknięcie w nią dwóch piórek, które będą przypominać skrzydełka. W ten sposób stworzycie białego pękatego aniołka lub złoty znicz, piłeczkę znaną wszystkim małym fanom Harry'ego Pottera.

Słodkie ozdoby choinkowe

Istnieje niebezpieczeństwo, że mogą zniknąć, zanim zdążą zawisnąć na choince. Dekoracje świąteczne w formie pierników i ciasteczek tworzą niesamowity, gwiazdkowy klimat. Jeśli macie jeszcze dość czasu, możecie wspólnie z dzieckiem upiec pierniczki. Na ozdoby tworzone w ostatniej chwili świetnie nadadzą się natomiast kruche ciasteczka. W obu tych przypadkach pamiętajcie jednak, aby jeszcze przed pieczeniem zrobić w nich dziurki do przewiązania wstążki. Robienie ich w gotowych wypiekach może spowodować, że popękają.

Zarówno pierniczki, jak i kruche ciasteczka idealnie nadają się do zdobienia z wykorzystaniem czekolady i kolorowych lukrów. Czekoladę wystarczy rozpuścić w kąpieli wodnej, lukier zaś zrobicie, ucierając delikatnie ubite białko jajka z 1,5 szklanki cukru pudru. Możecie dodać do niego również odrobinę barwnika spożywczego. Oba te produkty nałożycie na wypieki z pomocą łyżeczki lub papierowego rożka. Do jego zrobienia potrzeba trochę wprawy, dlatego możecie zaopatrzyć się w gotowe akcesoria. W większych marketach znajdziecie również dodatkowe dekoracje do takich ciasteczek – cukrowe mini aplikacje i różnego rodzaju posypki.

Bawełniane kule

Popularne ostatnimi czasy cotton balls idealnie sprawdzą się jako choinkowe bombki. Co więcej, możecie je zrobić w domu razem ze szkrabem. Potrzebujecie małych baloników (np. takich na wodę), kleju typu wikol, który należy wymieszać z wodą w proporcji 1:1, muliny lub kordonka w dowolnym kolorze, małej miseczki i miejsca, w którym powiesicie swoje schnące kule.


Nadmuchajcie baloniki. Obwiążcie je muliną dość gęsto, pamiętając jednak, żeby między nitkami zostawić drobne odstępy – to one tworzą przecież charakterystyczne ażurowe wzory. Tak przygotowane kule namoczcie w mieszaninie kleju z wodą i powieście w bezpiecznym miejscu, aby wyschły nie dotykając żadnych powierzchni. Kiedy klej dobrze wyschnie, przebijcie i delikatnie wyjmijcie z kul baloniki. Gotowe kule zawieście na kawałku tej samej muliny lub pasującej wstążki. Możecie też założyć je na drobne lampki choinkowe.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Producenci